Wydarzenia

18
maj

WOWA BAND & BAŁKAŃSKIE NUTY W NEW YORK!

WOWA BAND & BAŁKAŃSKIE NUTY W NEW YORK!

Żywa, wesoła muzyka grana na żywo i wesoło przez żywych, wesołych muzyków, a do tego jeszcze z tekstem :)

Grupa W-O-W-A gra koncerty muzyki rozrywkowej doprawione ochrypłym wokalem, słowiańskim humorem i temperamentem scenicznym. Leader zespołu – z pochodzenia Lech, Czech i Rus – jest autorem tekstów i muzyki. 

Zespół W-O-W-A zawsze stara się dać publiczności to, co najważniejsze, czyli solidną dawkę energii oraz pozytywnej zabawy bez gwiazdorzenia i napinki.

Są w tej muzyce satyra i bandycka dusza podrasowane wpadającą w ucho melodią. Wowa i jego kompani dzielą się żądzą zabawy do upadłego, złością i radością, zamętem i bzdurą.

W ich twórczości można odnaleźć ironię, czarny humor i zmysł do operowania oryginalnymi środkami wyrazu. Bohaterowie piosenek to zwykli ludzie i sytuacje z życia codziennego, o których lider zespołu śpiewa puszczając oczko do publiczności. W swoich trafnych spostrzeżeniach ma wiele dystansu do świata, który nas otacza i prezentuje go wprost, z dużą dozą charyzmy.

Wowa nagrał utwór „Nie dla menja” do filmu „Fotograf” Waldemara Krzystka (w kinach od stycznia 2015 roku; obecnie dostępny na DVD).

Muzycy od 2011 współtworzyli projekt pod nazwą Wowa z Charkowa i mają na swoim koncie wiele sukcesów, m.in. zajęli II miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Wladimira Wysockiego oraz zagrali koncert wieczoru na II Międzynarodowym Festiwalu Zbliżenia Kultur, a także festiwalu Wołodia pod Szczelińcem w lipcu 2015. Słuchacze radiowej „Trójki” przyznali I miejsce zespołowi Wowy za jego autorski utwór „Nochnaya geograficheskaya pesnya” w plebiscycie zorganizowanym podczas audycji „Polscy chłopcy w językach obcych” .

Muzycy mają również wieloletnie doświadczenie, które zdobyli występując w telewizji, radiu oraz grając ponad 400 koncertów w kraju i za granicą, obok takich artystów jak: Gipsy Kings, Kult, Lady Pank, Closterkeller, Chylińska i innych.

 

Linki do muzyki:

https://www.youtube.com/watch?v=lCAnTs9aUcc 

https://www.youtube.com/watch?v=9IVZm_Q6cvo

https://www.youtube.com/watch?v=txa464KVQlo

https://www.youtube.com/watch?v=UMkzIuRTV5g

Więcej informacji na stronie: www.w-o-w-a.com

 

Start godz. 22:00

Wstęp za okazaniem visy. Visa do nabycia w dniu koncertu w cenie 10 zł.

 

Wstecz
Facebook New York Klub Muzyczny