zestawienie najciekawszych koncertów jazzowych w Warszawie w 2023
Aktualności

Muzyczna scena jazzowa w 2023 - zestawienie

W tym zestawieniu skupimy się na koncertach jazzowych w Warszawie, które już teraz zapowiadają się na niezapomniane wydarzenia. Miłośnicy jazzu z pewnością znajdą coś dla siebie w tym rankingu, a niektóre z artystek i artystów, którzy pojawią się na scenie w stolicy, to prawdziwe ikony muzyki.

Jazz w Warszawie - Koncerty 2023

Jazz Band Młynarski-Masecki

21.04, Klub Stodoła

Organizator: Klub Stodoła

Bilety: 80-100 zł

Jazz Band Młynarski-Masecki to zespół grający przedwojenny polski jazz, który odwołuje się do tradycji polskich orkiestr jazzowych okresu międzywojennego i wzbogaca je o nowoczesne aranżacje. Inspiracją dla muzyków są postacie takie jak Adam Aston oraz Henryk Wars. W skład zespołu wchodzą wybitni muzycy, w tym pianista Marcin Masecki i wokalista Jan Emil Młynarski. Jednym z nadchodzących wydarzeń, w którym będzie można ich posłuchać, jest koncert w Klubie Stodoła. Organizatorzy obiecują wieczór wypełniony niesamowitą atmosferą, a bilet na wydarzenie jest już dostępny.

Laura Cox

30.03, Klub Remont

Organizator: Agencja Handlowo-Artystyczna "OSKAR" S.C.

Bilety: 70-90 zł

Laura Cox to francuska wokalistka i gitarzystka, która zyskała popularność dzięki swoim rockowym coverom klasycznych utworów bluesowych i rockowych. Jej styl muzyczny to połączenie rocka, bluesa i country. W 2019 roku ukazał się jej międzynarodowy debiutancki album "Burning Bright", który przyniósł jej jeszcze większą popularność. W 2023 roku artystka wystąpi w Warszawie, konkretnie w Klubie Remont. Organizatorem wydarzenia jest Agencja Handlowo-Artystyczna "OSKAR" S.C. Bilety na koncert są już dostępne.

Diana Krall

09.05, Hala COS Torwar

Organizator: Knock Out Productions

Bilety: 180-280 zł

Diana Krall to jedna z najwybitniejszych artystek jazzowych na świecie. Kanadyjska wokalistka i pianistka zdobyła uznanie krytyków oraz fanów na całym świecie. Jej styl charakteryzuje się delikatnym, pełnym emocji wokalem oraz precyzyjnym, melodyjnym graniem na pianinie. Diana Krall jest laureatką wielu nagród muzycznych, w tym pięciu nagród Grammy. Jej muzyka łączy w sobie jazz, pop oraz blues, tworząc unikalne, pełne nastroju i wyjątkowej atmosfery kompozycje. W maju 2023 roku Diana Krall zagra koncert w Hali COS Torwar w Warszawie. Organizatorem wydarzenia jest Knock Out Productions. Bilety na koncert są już dostępne.

Scott Bradlee's Postmodern Jukebox

14.10, Klub Stodoła

Organizator: Live Nation

Bilety: 110-140 zł

Scott Bradlee's Postmodern Jukebox to wyjątkowy zespół, który tworzy nowe aranżacje współczesnych hitów, przypominające style muzyczne z przeszłości. Stworzony w 2011 roku przez pianistę i aranżera Scotta Bradlee, zespół składa się z ponad 70 artystów, którzy stale się zmieniają. Ich aranżacje utworów obejmują szeroki zakres stylów muzycznych, takich jak swing, blues, jazz i ragtime. Koncert Postmodern Jukebox w Klubie Stodoła będzie jednym z najciekawszych wydarzeń jazzowych w Warszawie w 2023 roku. Organizatorzy obiecują, że będzie to niesamowity koncert, pełen energii i muzyki, która porwie publiczność do tańca. Na koncercie będzie można usłyszeć aranżacje hitów takich jak "All About That Bass" Meghan Trainor, "Creep" Radiohead, "Say Something" A Great Big World, czy "Blank Space" Taylor Swift. Bilety na koncert są już dostępne w przedsprzedaży.